• 0544 402 02 03
  • Bellaten Sağlık Ltd Şti, Dereboyu Cd, Fesleğen Sk, Ağaoğlu MyWorld, Suncity, 2C-16, Batıataşehir, 34746

İnsanlar Akciğer Kanserinden Nasıl Ölür?

İnsanlar Akciğer Kanserinden Nasıl Ölür?
(https://www.verywellhealth.com/how-do-people-die-from-lung-cancer-2249013)

Bu gerçekten sormak istemediğimiz bir soru: “İnsanlar akciğer kanserinden nasıl ölür?” Yine de aynı zamanda, bazı nedenlerden dolayı bazı insanlar için önemli bir soru.

Neden Akciğer Kanserinin Ölüme Neden Olduğunu Sormalıyız?

Akciğerin nasıl ölüme neden olduğunu sormak için belki de en önemli neden, ölümün nasıl meydana gelebileceğini bildiğimiz takdirde bazı akciğer kanseri ölümlerinin önlenebileceğidir. Sebepleri bilmek ayrıca akciğer kanserinin ileri evrelerinde insanlar için yaşam kalitesini iyileştirmemize yardımcı olabilir. Örneğin, bacaklardaki kan pıhtılarının (parçalanıp pulmoner embolilere neden olabilir) belli bir oranda akciğer kanseri ölümüne neden olduğunu bilerek, aile üyeleri kendilerini kan pıhtılarının belirtileri hakkında bilgilendirilebilinir ve sevdiklerinin tıbbi bakım almasına yardımcı olabilirler.

Akciğer kanserinden ölüme neyin sebep olduğunu tartışmanın bir başka nedeni de aile üyelerinin yararınadır – en azından babamın geç evrede kanseri olduğunda sorduğum soruyu soran aile üyeleri: “Nasıl ölecek?” Cevabı bilmek istedim, böylece ailemin geri kalanını ne zaman arayacakları konusunda bir fikrim olacaktı. Ve dürüst olmak gerekirse, çok fazla acı çekmesinden korktum. Sonuna kadar ne olacağını bilmek istedim, böylece mümkün olan her şekilde umduğum gibi yardım etmeye hazır olmaya -.

Okumaya başlamadan önce, ölüme yakın bir sevdiğiniz varsa, bu kelimeleri okumanın ne kadar zor olduğunun farkındayız. Tamamen beklenen bile olsa, ölüm asla kolay değildir. Yalnızsanız, bu bilgilere bir arkadaşınızla ya da sevilen bir kişiyle bakıp, okumanız iyi olur. Ve herkesin bu bilgiyi bilmek istemediğini unutmayın. Sevilen birinin fiziksel olarak akciğer kanserinden nasıl öleceğini bilmek istemiyorsanız, lütfen bu makaleyi tamamen atlayın. Burada, ne olabileceği hakkında bir fikir sahibi olmak isteyen ve sevdiklerinin onkoloğuna sormakta tereddüt edebilecek kişiler için sağlanmıştır. Aile üyenize veya arkadaşınıza en iyi bakımı ve sevgiyi sağlamak için bu bilgiyi bilmenize gerek yoktur.

Ölüm Süreci

Sevdiklerinizin nasıl ölebileceğini merak ediyorsanız, akciğer kanserinin son aşamalarında ne olacağını da merak ediyor olabilirsiniz. Bu korkunç bir zaman olabilir, ama aynı zamanda, birçok yönden güzel bir zaman. Fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak neler olabileceğini öğrenmek için bir dakikanızı ayırın.

Akciğer Kanserinin Son Aşamalarında Beklenecekler

İnsanların yakında öleceklerini bilmelerinin nadir bir durum olmadığını, bunun ölüm farkındalığına yaklaşmak olarak adlandırılan bir şey olduğunu belirtmek önemlidir. Sevdiğiniz kişi daha önce ölen diğer sevdiklerinizle konuşmaktan bahsedebilir. Bu korkutucu olabilir ve birçok insan sevdiklerinin halüsinasyon olduğuna inanıyor olsa da, bakımean sorumlu hemşireler size bunun sık sık olduğunu söyler ve ölmekte olanların onlara inanmıyorsanız çok tedirgin ve üzülebileceğinden bahsederler.

Bu kez korku ile yüzleşmek yerine, bu olayın farkında olan aileler, bakımevinde çalışan hemşirelerin sık sık yaşadıklarından rahatlayabilir. “Son Hediyeler: Özel Farkındalığı, İhtiyacı ve İletişimi Anlamak” başlıklı kitaplarında, bakımevi hemşireleri Maggie Callanan ve Patricia Kelley, ölen ve iki dünyanın her birinde bir ayağa sahip görünenlerin ortak ancak yanlış anlaşılan yorumlarını anlatıyor.

Son Yazılar

YouTube