• 0544 402 02 03
  • Bellaten Sağlık Ltd Şti, Dereboyu Cd, Fesleğen Sk, Ağaoğlu MyWorld, Suncity, 2C-16, Batıataşehir, 34746

Yeni İnfografik |  Kanser Hastaları ve Hayatta Kalanlar için Egzersiz Kılavuzları. 

 

(https://www.acsm.org/docs/default-source/files-for-resource-library/exercise-guidelines-cancer-infographic.pdf?sfvrsn=c48d8d86_4)

 27 Kasım 2019

 

Egzersiz onkolojisi uzmanlarından gelen yeni rehberlik, sağlık çalışanları ve fitness uzmanları tarafından belirli kanser geliştirme riskini azaltmayı ve insanların gereksinimlerini, tercihlerini ve yeteneklerini en iyi şekilde karşılamayı amaçlayan egzersiz programlarının tasarlanması ve sunulmasında “egzersiz reçetesi” nin sistematik olarak kullanılmasını önermektedir.

 

Ekim 2019’da, ACSM tarafından düzenlenen Uluslararası Çok Disiplinli Yuvarlak Masa Toplantısının ardından üç makale yayınlandı.  Bu görüşlerden biri, bir konsensüs bildirimi, kanser hastaları ve hayatta kalanlar için özel egzersiz önerilerini listelemiştir.

 

Bu infografik, egzersizin kanser hastalarında sağlıkla ilgili sonuçlar üzerindeki etkilerini özetlemektedir.

 

Grafik, kanıta dayalı fiziksel aktivite önerilerini ve kanserin ve tedavilerinin spesifik semptomları ve yan etkileri için ilişkili faydaları içerir.

 

Egzersiz ne yapabilir?

 

  • 7 yaygın kanserin önlenmesi * (mesane, meme, kolon, endometriyal, özofagus, böbrek ve mide kanserleri);

 

Doz: 2018 Amerikalılar için Fiziksel Aktivite Kuralları: 150-300 dk / hafta orta veya 75-150 dk / hafta şiddetli aerobik egzersiz.

 

  • 3 yaygın kanserin hayatta kalışı ** (meme, kolon ve prostat kanserleri);

 

Doz: Kansere özgü veya tüm nedenlere bağlı mortaliteyi azaltmak için gereken tam fiziksel aktivite dozu henüz bilinmemektedir;  Genel olarak daha fazla faaliyet daha iyi riskin azaltılmasına yol açmaktadır.

 

Genel olarak;

– hareketsizlikten kaçının,

– ve genel sağlığı iyileştirmek için, sağlık için mevcut fiziksel aktivite yönergelerine ulaşmayı hedefleyin (150 dakika / hafta aerobik egzersiz ve 2x / hafta kuvvet antrenmanı). ”

 

 

Son Yazılar

erkan11 300x300 - İnsanlar Akciğer Kanserinden Nasıl Ölür?

İnsanlar Akciğer Kanserinden Nasıl Ölür?

İnsanlar Akciğer Kanserinden Nasıl Ölür? (https://www.verywellhealth.com/how-do-people-die-from-lung-cancer-2249013) Bu gerçekten sormak istemediğimiz bir soru: “İnsanlar akciğer kanserinden nasıl ölür?” Yine de aynı zamanda, bazı nedenlerden dolayı bazı

DEVAMINI GÖR »
gogus deformitesi 1 300x192 - GÖĞÜS DUVARI DEFORMİTELERİ

GÖĞÜS DUVARI DEFORMİTELERİ

Genel Bakış PECTUS EXCAVATUM (Kunduracı Göğsü) (PE) (Resim 1), her 400 beyaz erkek doğumunun 1’inde meydana gelen en yaygın göğüs duvarı deformitesidir. Bir sonraki en

DEVAMINI GÖR »

YouTube